تا کنون ، ما در مورد تبلیغات رپورتاژ در 4 قسمت مختلف صحبت کرده ایم و هر بار موارد مهمی را که باید بدانید به شما گفته ایم – از گزارشگری گرفته تا انتخاب رسانه ؛ و اکنون زمان شروع نوشتن است!

ممکن است فکر کنید که متن رپورتاژ چندان مهم نیست و فقط لینک ها مهم هستند. اما فراموش نکنید که شما به هر حال هزینه رپورتاژ خود را پرداخت کرده اید و حیف است که متن خوبی برای آن ننویسید. زیرا با این کار ، شما از جنبه تبلیغاتی رپورتاژ بهترین استفاده را کرده اید.

به هر حال ، وقتی متن شما از کیفیت خوبی برخوردار باشد ، احتمالاً اعتبار بیشتری از طریق این رپورتاژ به سایت شما منتقل می شود.

در این مقاله ، ما قصد داریم اسرار نوشتن یک تبلیغ خوب رپورتاژ را برای شما بازگو کنیم. علاوه بر این ، نکاتی را برای کسب این رتبه رپورتاژ در گوگل و جذب ورودی از این طریق به شما خواهیم گفت. و در پایان دو مثال رپورتاژ ، بیایید به آگهی مرد افسانه ای در دنیای تبلیغات ، دیوید آگیلار نگاه کنیم.

شاه‌کلید اصلی رپورتاژ‌های موفق

شاه‌کلید اصلی رپورتاژ‌های موفق

اگر به خاطر دارید ، در مقاله “رپورتاژ چیست” گفتیم که مردم بیش از پیش به تبلیغات بی اعتماد می شوند. خبر دیگر این است که امروزه افراد می توانند محتوای تبلیغاتی را از کیلومترها دورتر تشخیص داده و مسیر خود را کج کنند!

البته ، ما یک چیز دیگر برای شما داریم: قدرت رپورتاژ این است که جنبه تبلیغاتی آن کاهش یافته است. با این حال ، انتشار آگهی شما در بین مقالات اصلی سایت (و ظاهراً تبلیغاتی) کافی نیست.

رپورتاژ خوب تبلیغات نیست ، یا شاید بهتر باشد تبلیغات بسیار کمی بگوییم. اما به چه معنی است؟
شاید جمله فروش معروف را شنیده باشید: “فروش را متوقف کنید ، کمک را شروع کنید!”
این بدان معنا نیست که مانند فروشندگانی رفتار کنید که فقط به فکر گرفتن پول از مشتری و پر کردن جیب خود هستند. در عوض ، تفکر خود را به سمت چیزهای خوب زندگی ، مانند خرید از فروشنده سوق دهید.

این کاری است که هنگام نوشتن یک متن رپورتاژ باید انجام دهید. از همان ابتدای متن ، شما نباید فقط محصولات یا خدمات خود را تبلیغ کنید و مانند فروشندگان سرسخت رفتار کنید ، بلکه باید پیشنهاد صادقانه خود را پس از جلب اعتماد مشتری در طول مقاله ارائه دهید.

در این حالت ، مشتری به احتمال زیاد به جای مقاومت در برابر خرید به شما اعتماد می کند و به راحتی خرید می کند.

نکته دیگر این است که وقتی بر تولید محتوای مفید تمرکز می کنید ، مشتریان رپورتاژ به احتمال زیاد آن را با شما به اشتراک می گذارند یا حتی آن را برای نشانک گذاری مجدد ذخیره می کنند. کاری که آنها هرگز با یک تبلیغ سنتی انجام نمی دهند.

 قانون 30/70 رپورتاژ

 قانون 30/70: همه چیز در این قانون خلاصه می‌شود!

حالا که فهمیدیم چرا مفید بودن مهم است ، اجازه دهید همه چیز را در یک قانون ساده به نام 30/70 خلاصه کنیم:
70 درصد محتوای شما باید برای مخاطب مفید (آموزنده و سرگرم کننده) باشد ، 30 درصد آن باید تبلیغاتی باشد.

نمونه ای از تبلیغات مفید رپورتاژ

بگذارید یک مثال برای شما بیاوریم ؛

فرض کنید یک پودر ماشین لباسشویی رپورتاژ حاوی 10 محلول خانگی برای از بین بردن لکه های مقاوم در برابر شوینده است!

مادرانی که بچه بازیگوش دارند اغلب این مشکل را دارند. بنابراین بد نیست اگر یک اینفوگرافیک طراحی کنید و آن را در رپورتاژ خود قرار دهید تا ذخیره شود و هر زمان که می خواهند یک حساب نقطه ای دریافت کنند به آن مراجعه کنید. (با یک نقشه شیطانی ، تبلیغ خود را در گوشه این تصویر قرار می دهید.)