همه چیز در مورد بک لینک-آشنایی با انواع آن ها

بک لینک چیست،بک لینک ها به اصطلاح پیوند به عقب، یک لینک است که از یک سایت دیگر به سایت شما ارجاع می‌دهد.

این لینک‌ها یکی از عوامل مهم در بهینه‌سازی موتورهای جستجو هستند که تعداد بالایی از بک لینک‌های مرتبط و کیفیتی

برای یک سایت می‌تواند باعث افزایش ترافیک و بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو شود.

با این حال، بک لینک‌های نامرتبط و کیفیت پایین می‌توانند به جایگزینی موثر برای بهینه سازی ناپسند باشند

و به جای بهبود رتبه سایت، ممکن است باعث کاهش آن شوند. برای بهینه سازی سایت خود، باید با دقت و با توجه به رعایت استانداردهای جدید موتورهای

جستجو به بک لینک سازی پرداخته شود.

"</p

فواید بک لینک ها چیست؟

بک لینک یا پیوند به عنوان یکی از عوامل مهم سئو و بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بک لینک هایی که از سایت‌های معتبر و با اعتبار به وبسایت شما ارجاع می‌دهند، می‌توانند به بهبود جایگاه سایت در نتایج جستجو کمک کنند.

همچنین، بک لینک های مرتبط و مرتبط با محتوای سایت، می‌توانند کاربران متعددی را به سمت سایت شما جذب کنند و باعث افزایش ترافیک سایت شوند. با این حال، بک لینک های نامرتبط یا مشکوک به نیت، ممکن است به جایگاه سایت آسیب بزنند و تاثیر بر عملکرد سایت داشته باشند.

لذا در تولید بکلینک‌ها، به محتوای سایت، اعتبار سایت‌های منبع و انتخاب مناسب برای بک لینک دقت شود.

بهترین راه بک لینک سازی چیست؟

بهترین راه برای بک لینک سازی، ارائه محتوای با کیفیت و مفید به کاربران است.

بیشترین بک لینک ها از سایت هایی به دست می آیند که محتوای عالی، خلاصه و وجود دارد و برای مخاطبان مفید هستند. به جای تلاش برای بدست آوردن لینک از سایت هایی که جنبه کم ارزش دارند، بهتر است به ساختار محتوایی سایت خود بپردازید.

همچنین برای دستیابی به بیشترین بک لینک ها می توانید به طور مستقیم با سایت های مرتبط و مطابق با موضوع خود، تبادل بک لینک داشته باشید.

با توجه به اصول سئو، بک لینک سازی باید به صورت طبیعی و با کیفیت به وب سایت شما اضافه شود.

معایب بک لینک های نا امن چیست؟

با استفاده از بک لینک های نامناسب یا اخذ بکلینک های بدون ارزش، ممکن است سایت شما در موتورهای جستجوی به شدت به مشکل برخورده و رتبه آن در صفحات نتیجه جستجو کاهش پیدا کند.

همچنین، به دلیل الگوریتم های پیچیده گوگل، استفاده از بک لینک های نامرتبط با موضوع سایت شما می‌تواند به جایگزینی نامناسب باشد و باعث کاهش بیشتر رتبه سایت شما شود.

تحریم شدن سایت توسط موتورهای جستجوی بزرگ، از جمله معایب دیگری است که ممکن است با استفاده از بک لینک های نامناسب به شما وارد شود.

اگر گوگل متوجه استفاده بک لینک بشود چه نتیجه ای برای سایت دارد؟

هدف از استفاده از بک لینک، افزایش قدرت سئوی وب‌سایت شما است. با این حال، اگر به شکل نامناسبی از بک لینک‌ها استفاده کنید، گوگل ممکن است به عنوان تلاش برای تقویت سئو، به شما جریمه بدهد و رتبه شما در موتورهای جستجوی گوگل را کاهش دهد و حتی سایت شمارا میتواند پینالتی کند.پنالتی کردن بک لینک سایت

 

سوالات متداول در مورد بک لینک ها

در بالا به بسیاری از اصول اولیه در مورد بک لینک ها اشاره شد،

اما شما هنوز هم ممکن است در مورد چگونگی عملکرد بک لینک ها سوال کنید.

چرا این لینک ها بسیار مهم هستند؟

دو علت وجود دارد که این لینک ها بسیار مهم هستند:

  • آنها به Google و سایر موتورهای جستجو علامت می دهند که وب سایت شما معتبر است و باید در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشد. آنها به طور گسترده یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی سئو محسوب می شوند.
  • آنها به افراد جدید کمک می کنند تا درباره شغل شما آگاه شوند و ترافیک مربوطه را به وب سایت شما برگردانند.

مردم وقت زیادی را صرف تمرکز بر روی اولین مزیت می کنند که قطعاً مهم است. اما هدف نهایی سئو، آسان تر پیدا کردن وب سایت شما توسط افرادی است که به دنبال آنچه شما می فروشید، هستند.

متن لنگر (anchor text) چیست؟

اکثر پیوندهایی که در سراسر وب مشاهده می کنید

با عنوان چند کلمه به رنگ آبی که زیر آنها خط کشیده شده نشان داده می شوند.

برای دنبال کردن لینک، روی کلمات کلیک می کنید. این کلمات متن لنگر بکلینک هستند.

Google به متن لنگر بک لینک شما توجه می کند. همانطور که Google در صفحه از کلمات کلیدی استفاده می کند، از متن لنگر نیز استفاده می کند تا بهتر بفهمد صفحه شما چیست. هنگامی که یک بک لینک در وب سایت با اعتبار بالا از متن لنگر مورد نظر برای رتبه بندی صفحه استفاده می کند، یک برگ برنده در SEO است. لینکی که بیشتر از متن لنگرهای مختلف نسبت به کلمه کلیدی استفاده می کند، هنوز هم ارزشمند است.

بک لینک بی اعتبار چیست؟

بک لینک بی اعتبار هر پیوندی است که از یک وب سایت با اعتبار پایین ایجاد می شود یا به Google نشان می دهد که از شیوه های ایجاد لینک اسپم استفاده می کنید.

Google فقط به پیوندهای جداگانه توجه نمی کند،

بلکه هنگامی که نمایه بکلینک شما الگویی را نشان می دهد که در تلاش برای بازی دادن سیستم هستید آن را به خاطر می سپارد. هر بک لینک که این نوع الگو را نشان می دهد، لینک بی اعتبار است.

آیا این کار می تواند به سایت شما آسیب برساند؟

بله! به دلیل داشتن پیوندهای اسپم، بسیاری از وب سایت ها جریمه شده اند. شما می توانید یک جریمه گوگل را متحمل شوید که در واقع شما را در لیست سیاه قرار می دهد. یا به دلیل بروزرسانی الگوریتمی که بیشتر لینک های کم کیفیت شما را جذب می کند ناگهان افت رتبه پیدا کنید. در هر صورت، شما ترافیک و دید کاربران را از دست میدهید و بهبود این شرایط می تواند مشکل باشد.

backlink سودمند چیست؟

بک لینک سودمند مطلبی است که از وب سایتی تهیه شده که دارای اعتبار سئو است و موضوعات مرتبط با وب سایت شما را در بر می گیرد. ابزارهای SEO اطلاعاتی را در مورد میزان اعتبار وب سایت های مختلف ارائه می دهند، بنابراین نیاز است میزان اعتبار سایت را در زمان تلاش برای ایجاد لینک مدنظر داشته باشید. بهترین بک لینک ها فقط اعتبار SEO را ارائه نمی دهند، آنها همچنین ترافیک مربوطه را به وب سایت شما ارائه می دهند.

چگونه می توان بک لینک ها را از وب سایت خود حذف نمود؟

اگر در گذشته برای بهینه سازی سایت خود دچار اشتباه بوده اید و اکنون متوجه شدید که تعداد زیادی بکلینک با کیفیت پایین در سایتتان قرار دارند که به وب سایت شما آسیب می رسانند، می توانید برای حذف کردن آنها اقداماتی انجام دهید.

ابزارهای سئو به شما کمک می کنند تا بتوانید لینک های کم کیفیت را مشاهده کنید. سپس می توانید از ابزار Google’s disavow links برای حذف آنها از پروفایل بک لینک خود استفاده کنید تا Google دیگر آنها را بر علیه شما حساب نکند.

داشتن شبکه لینک عالی در صورتی که می خواهید سئوی سایت خود را بهبود ببخشید و ترافیک بیشتری کسب کنید، بسیار مهم است. سایت هایی که لینک های بسیاری از حوزه های مرتبط دارند، از سایت هایی که فاقد آنها هستند، بهتر می باشند.

کار برد بک لینک ها

انواع بک لینک ها

1-بک لینک های (Dofollow)

بک لینک های Dofollow از نوع بک لینک هایی هستند که به وب سایت شما ارزش می‌دهند.

در این نوع بکلینک ها از سایت دیگری به سایت شما دارای خصوصیت “Dofollow” می‌باشد که شامل رعایت تمامی قوانین وبمستر های گوگل در خصوص دوستداری به کاربران و دادن رتبه به سایت شماست.

به عبارت دیگر، بک لینک Dofollow برای سئو سایت شما بسیار مفید است، زیرا به شما کمک می‌کند تا صفحه رتبه بالاتری در نتایج جستجوی گوگل داشته باشید. برای ایجاد بک لینک Dofollow، بهتر است به سایت هایی با دامنه بالا و بازدید کنندگان فعال مراجعه کرده و توافقات لازم را با آنها انجام دهید.

2-بک لینک های (Nofollow)

بک لینک های Nofollow شامل لینک هایی هستند که با استفاده از ویژگی rel = “nofollow” در کد HTML تعریف شده اند و به موتورهای جستجو توصیه نمی کنند آن ها را پیگیری کنند.

این بدان معنی است که این لینک ها از نظر سئو قابل اعتبار نیستند و نمی توانند امتیاز بهینه سازی صفحه را افزایش دهند. بکلینک های Nofollow می توانند بازدیدکنندگان را به صفحات دیگری هدایت کنند، اما نمی توانند به بهبود رتبه وب سایت کمک کنند.

با این حال، لینک های Nofollow همچنان می توانند ارزش برای کسانی داشته باشند که به دنبال جذب ترافیک و جذب مخاطب هستند، چرا که با این لینک های نوفالو در صورتی که کاربران به آن ها کلیک کنند به صفحات دیگری هدایت می شوند.

3-بک لینک های دایرکتوری چیست

بک لینک های دایرکتوری به لینک هایی گفته می شود که در دایرکتوری های وب قرار دارند. این دایرکتوری ها معمولا از قشر مرتبط با صنعت وب سایت ها تشکیل شده اند و شما می توانید در آن جستجو کنید تا بازدید سایت خود را افزایش دهید.

هدف بک لینک های دایرکتوری، بهینه سازی موتورهای جستجو است، به این صورت که برای بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوگر از آنها استفاده می شود.

اگرچه برای بهبود رتبه سایت شما احتمالا بهتر است از روش های دیگری همچون ساخت لینک های تبادلی با سایت هایی که موضوعات مرتبط با شما دارند استفاده کنید و به تدریج بکلینک های دایرکتوری را رها کنید.

تفاوت بک لینک فالو و نوفالو و تاثیرات آن‌ها

بک لینک‌های فالو به لینک‌هایی اشاره دارد که به صفحه وب شما اشاره دارند و از سمت سایت دهنده آن لینک، به‌طور کامل اجازه پیگیری و شناسایی این لینک‌ها با موتورهای جستجو داده می‌شود. این آمار به ارتباط زیاد و بهبود پوزیشن صفحات وب در موتورهای جستجو منجر خواهد شد.

از طرف دیگر، بک لینک‌های نوفالو به لینک‌هایی اشاره دارند که به صفحه شما ارجاع داده می‌شود، اما به دلیل عدم تخصیص تاثیر پیوند به لینک‌های نوفالو، اهمیت کمتری دارند.

قرار دادن بک لینک‌های فالو در صفحات وب خود، می‌تواند باعث بهبود قابل توجهی در رتبه‌بندی صفحات وب شما در موتورهای جستجو شود.

در حالی که نوع نوفالو اثر کمتری در بهینه سازی سایت دارد.

با این حال، نوعی ضعیف تر از رویکرد سازماندهی شده برای افزایش درجه رتبه گسترده‌تر بک لینک‌های شما می‌تواند باشد.

عوامل معثر بر کیفیت بک لینک چیست

عوامل موثر بر کیفیت بک لینک شامل بودجه، محتوا، پوشش و منابع می‌باشند.

بودجه می‌تواند برای تولید محتوای با کیفیت و بیشتر بهینه کردن استراتژی استفاده شود. محتوا باید جذاب باشد تا افراد برای آن لینک به وب سایت شما روی آورده و سایت شما را به دیگران معرفی کنند.

پوشش، یعنی تعداد و تنوع وب سایت‌هایی که بکلینک در آن‌ها وجود دارد، نقش بسیار مهمی در خلق اعتبار و اعتماد برای وب سایت‌ها دارد.

در نهایت، منابع بک لینک شامل سایت‌های وبلاگ نویسی، انجمن‌ها، دایرکتوری‌ها و سایر منابع مرتبط با حوزه شما هستند

که به گونه‌ای باید کمک کنند که بک لینک‌های مورد نظر در معیارهای سئو وب سایت شما با ارزش بالا شناخته شوند.

ریپورتاژ آگی بهتر است یا بک لینک؟

رپورتاژ آگهی و بک لینک هر دو راهکارهایی برای بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو هستند، اما با هدف‌های متفاوتی.

در کل، رپورتاژ آگهی می‌تواند باعث افزایش بازدید سایت شما شود، اما بهبود سئو سایت شما را به دلیل پیوندهای داخلی ضعیف بهبود نمی‌دهد.

به عنوان مقابل، بک لینکها می‌توانند به دلیل افزایش جریان پیوند به رتبه سایت شما کمک کنند، اما بهبود ترافیک سایت شما را به دلیل مشکلات محتوایی و یا دیگر مسائل مرتبط با سئو، بهبود نمی‌دهند.

با توجه به هدف خود، شما باید راهکاری را که بیشتر به دغدغه‌های شما مرتبط است انتخاب کنید.

شما دوستان عزیز میتانید بهترین خدمات ریپورتاژآگهی  و بکلینک را با قیمت مناسب و امن را از  سایت ما تحیه کنید 

خرید تبلیغات برای سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *