باورها و نظریه های راجب سئو که به رتبه سایت شما ضرر می زنند

باورها و نظریه های راجب سئو که به رتبه سایت شما ضرر می زنند

نظریه های راجب سئو که به رتبه سایت شما ضرر می زنند

امروزه بازاریابی دیجیتال نقش زیادی در زندگی افراد دارد و از این نظر آموزش سئو تنها چیزی نیست که باید به آن توجه کنید. وقتی نوبت به سئو می رسد ، همه به دنبال روش های سریع و آسان برای افزایش بازدید وب سایت هستند. اما باورهای غلطی وجود دارد که می تواند در سئوی وب سایت تأثیر بگذارد. در ادامه شما را با این باورهای غلط در مورد سئو آشنا خواهیم کرد.

بگذارید ابتدا صحبت کنم که وقتی صحبت از سئو می شود. بعضی از افراد احساس می کنند که باید به دنبال راهی برای گمراه کردن موتورهای جستجو باشیم. این مهمترین تصور غلط است. از طرف دیگر ، هیچ فرمولی برای موفقیت در سئو وجود ندارد ، زیرا الگوریتم ها هر روز تغییر می کنند. شما همچنین باید استراتژی خود را تغییر دهید.

استفاده از محتوا

استفاده از این نوع محتوا شروع به طراحی سایت تمیز و مرتبی داشت. مخاطبان با کلیک کردن می توانستند محتوا را ببینند یا پنهان کنند. اما این ویژگی برای موتورهای جستجو مناسب نبود.

زیرا خفاش ها نمی توانند متن ها را بخوانند و صفحه را رتبه بندی کنند. به همین دلیل ، گوگل به این وب سایت ها توجهی نکرد زیرا فکر می کرد این وب سایت ها سعی دارند چیزی را از کاربر پنهان کنند. البته این وب سایت ها قصد چنین کاری را نداشتند ، اما همیشه یک سری کلاهبرداران وجود دارند.

گوگل در حال حاضر چنین مشکلی ندارد و در پاسخ به جمله فوق باید گفت طبق مت کاتز ، اگر سایت شما از برگه ها به طور معمول استفاده می کند ، به عنوان مثال در فروشگاه هایی که از تب ها برای نمایش ویژگی ها و ویژگی های بیشتر استفاده می کنند ، مشکلی نیست. اما اگر می خواهید از این طریق موتور جستجو را غول پیکر کنید ، برای مثال ، یک دکمه کوچک قرار دهید و بیش از 2000 کلمه توضیح را به متن اضافه کنید و این کار را فقط برای فریب گوگل انجام دهید ،گوگل متوجه این موضوع شده و آن را جریمه میکند.

به طور کلی ، گوگل دوست ندارد وب سایت هایی که فریبکارانه محتوای خود را پنهان می کنند ، و از سال 2018 ، چنین وب سایت هایی احتمالاً مجازات می شوند. البته اگر از JavaScript برای قرار دادن محتوا در برگه ها استفاده می کنید ، گوگل مشکلی با آن ندارد. ویکی پدیا یکی از وب سایت هایی است که از این ویژگی در نسخه موبایل وب سایت خود استفاده می کند.

استفاده از محتوا

محتوای برداشت آزاد

همه ما می دانیم که محتوای تکراری برای سئو وب سایت مضر است. اما در مورد محتوای رایگان اینگونه نیست. این بدان معنی است که وقتی مقاله ای را در وب سایت دیگری منتشر می کنید اما به منبع آن اشاره می کنید. این نوع محتوا قوانین حق چاپ را نقض نمی کند.

اگر این کار را انجام دهید ، چنین محتوایی به سئو وب سایت شما آسیب نمی رساند. بنابراین این نظریه نیز درست نیست. وب سایت های معتبری زیادی وجود دارند که از این روش استفاده می کنند.

استفاده از لینک زیاد

زمانی بود که داشتن پشت لینک بسیار بالا یک مزیت بود. در آن زمان ، لینک ها تنها عامل با ارزش بودند. (بک لینک لینک هنوز ارزشمند است ، اما عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شود.) و ساخت لینک های زیادی برای سئو ضروری بود. به همین دلیل مدیران وب سایتها تعداد زیادی لینک ایجاد کردند. گوگل همچنین دریافت که کاربران از این روش ناراضی هستند و بسیاری از وب سایت های غیرمرتبط در نتایج جستجو ظاهر شدند که به درد کاربر نمی خورد.

گوگل همچنین الگوریتمی جدید به نام پنگوئن را معرفی کرد. این تغییر در 24 آوریل 2012 اتفاق افتاد و وب سایت های متخلف نیز جریمه شدند.

آپدیت پنگوئن ۴ استفاده از ابزار Disavow

بعد از آپدیت پنگوئن ۴ استفاده از ابزار Disavow

ابزار Disavow برای حذف لینک‌های اسپمی است که یا توسط شما ایجاد نشده‌اند و یا اشتباها و بدون اطلاع ایجاد کرده اید. در این مورد با استفاده از این ابزار اقدام به حذف این لینک‌ها می‌کنیم. اما عده‌ای تصور می‌کنند که با ارائه آپدیت پنگوئن ۴ توسط گوگل، دیگر استفاده از این ابزار بیهوده است.

اما حقیقت این است که گوگل هنوز نمی‌تواند تشخیص دهد که آیا شما این لینک‌ها را ایجاد کرده‌اید یا نه. در ضمن اگر این موضوع صحت داشت ابزار Disavow را غیرفعال می‌کرد!

لینک‌های موجود در بخش‌ نظرها و انجمن‌ها

نظریه دیگر این است که هر نوع لینک در بخش نظرات و تالارها می تواند بر سئو وب سایت تأثیر منفی بگذارد. این ممکن است در گذشته درست باشد ، اما اکنون با نظارت بیشتر بر انجمن ها و کیفیت آنها و همچنین محدودیت در مقدار محتوای تولید شده توسط کاربران ، این اتفاق کمتر می افتد و کاربران لینک خود را در قسمت نظرات سایت شما قرار می دهند. در سئو سایت مشکلی ایجاد نمی کند.

انجمن ها دارای مزایای بسیاری هستند:

  • آنها کاربران خاصی دارند
  • کاربران وفاداری دارند که باعث ایجاد ترافیک در وب سایت می شود.
  • جلب اعتماد آنها راحت تر است.

تاثیر شبکه‌های اجتماعی روی سئو

تاثیر شبکه‌های اجتماعی روی سئو

این ادعا به این دلیل انجام می شود که برخی از افراد می گویند سیگنال های اجتماعی و پسندیدن در فیس بوک و توییتر هیچ تاثیری در رتبه بندی وب سایت ندارند. پس چرا زحمت می کشیم؟

اما سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا ارزش بیشتری در این سیستم عامل ها به کاربران می دهید؟ یا همیشه به سئو فکر می کنید؟!

بله ، درست است که لایک های فیس بوک تاثیری در رتبه بندی شما ندارند ، اما تأثیر مثبتی در اشتراک مطالب دارند. شما نام تجاری خود را در این شبکه های اجتماعی بنا می کنید (اکنون برند سازی یکی از مهمترین عوامل سئو است) و بازدید بیشتری را به وب سایت خود جذب می کنید. بنابراین شما به طور غیرمستقیم بر سئو تأثیر می گذارید.

ارزش بک لینک

همه ما می دانیم که لینک های خوب و بدی داریم و همه لینک ها برابر نیستند. بیایید نگاهی به لینک های خوب بیندازیم. آیا لینک از وب سایت Forbes همان لینک از bananaroots است؟ دامنه اول یک ژورنال اقتصادی آمریکایی و دومین وبلاگ موز است. هر یک از آنها در صنایع مختلفی فعالیت می کنند و تأثیر و اعتبار آنها متفاوت است.

بگذارید با آوردن مثالی مسئله برابری لینک ها را مورد بررسی قرار دهیم. اگر کلمه (قهوه ای گوشه گیر) را در اینترنت جستجو کنید ، نتایج وب سایت های EmedicineHealth و LiveScience را مشاهده خواهیم کرد. وب سایت اول موضوع را با جزئیات کامل توضیح می دهد.

وب سایت دوم مقاله کوتاهی در این باره دارد اما اطلاعات کلی زیادی در مورد موضوعات مختلف دارد. وقتی به تعداد لینک ها نگاه می کنیم ، متوجه می شویم که وب سایت دوم دارای لینک های بیشتری است زیرا یک وب سایت بزرگتر است.

اگر مجبور به انتخاب می شدم ، اولین وب سایت را انتخاب می کردم. شما باید لینک را انتخاب کنید که ارزش بیشتری دارد. لینک ها برابر نیستند.

بهینه سازی کلمات

بهینه سازی کلمات کلیدی فقط یک مرحله از سئو است. اولین مرحله سئو تحقیق کلمات کلیدی است. شما می‌توانید از ابزارهای موجود در سطح وب یا سرویس Google Adwords استفاده کنید. از کلمات پیشنهاد شده خود گوگل هم می‌توانید استفاده کنید.

هرچند بهینه سازی کلمات کلیدی یک مرحله مهم است ولی مهمترین مرحله در سئو نیست.

تراکم کلمات کلیدی

کلمات کلیدی همیشه یک موضوع داغ در مباحث سئو هستند. جالب است بدانید الگوریتم گوگل در این باره چه نظری دارد.

جان مولر ، مهندس گوگل می گوید: “تمرکز شما باید بر روی خوانایی باشد ، نه تراکم کلمات کلیدی.” (یعنی همیشه برای کاربر می نویسم ، نه برای موتور جستجو)

شما باید روی کیفیت تمرکز کنید. به دنبال دستیابی به درصد مشخصی از تراکم کلمات کلیدی نباشید. هیچ درصد ایده آلی وجود ندارد.

رتبه گرفتن سئو

رتبه گرفتن سئو

بهینه سازی موتور جستجو سئو فرآیند قرار دادن وب سایت به طور طبیعی در نتایج موتور جستجو است. یک جنبه از سئو شامل: درج توضیحات متا ، انتخاب تصاویر ، عناوین و غیره است.
جنبه دیگر سئو پاسخ به سوال مخاطب است. گوگل همچنین به دنبال محتوایی است که نزدیک به اهداف کاربر باشد.
امروزه محتوای مرتبط ، نه لزوماً بهینه ، در صف مقدم عوامل رتبه بندی قرار دارد. بنابراین در نوشتن محتوا ، به جای اینکه به چگونگی نوشتن مطلبی که گوگل به آن اهمیت می دهد ، فکر کنید ، بیشتر به این فکر کنید که آیا مقاله من به همه جنبه ها و همه سوالات کلمات کلیدی پاسخ می دهد یا خیر.

 

متأسفانه ، طی تماسهای زیادی که با کاربران داریم ، متوجه می شویم که بسیاری از کاربران درک درستی از سئو ندارند و گاهی اوقات تصورات و تئوریهای کاملاً اشتباهی در سئو دارند. بنابراین ، در این پست ، ما به برخی موارد از تئوری های سئو پرداخته ایم که دانستن آنها برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل ضروری است.

 

 

 

خرید تبلیغات برای سایت

باورهای اشتباه سئوبعد از آپدیت پنگوئن ۴ استفاده از ابزار Disavow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *