سئو فنی چیست

سئو فنی چیست ؟

همانطور که گفتم ، سئو یک چارچوب فنی محکم است که سایر نمونه های سئو بر اساس آن ساخته می شوند. به زبان ساده ، سئو فنی به معنای بهینه سازی کد سایت است. به همین دلیل داشتن دانش در زمینه طراحی وب سایت برای یادگیری کامل سئو و آشنایی با سئو برای طراحی وب سایت ضروری است. ادامه مقاله را به عنوان چک لیست سئو فنی در نظر بگیرید.

نکات مهم در سئو فنی

موارد بسیاری را می‌توان در این زمینه مطرح کرد. من سعی کردم از موارد بدیهی مثل معرفی سایت به گوگل و معرفی دامین بگذرم و مسائل مهمتر را بررسی کنم.

بررسی وضعیت کدها در سئو تکنیکال

همانطور که اشاره کردم ، سئو فنی اساساً در مورد بهینه سازی کد وب سایت است. اگر از سیستم های مدیریت محتوای عمومی مانند وردپرس استفاده می کنید ، احتمالاً مشکلی در این زمینه نخواهید داشت. زیرا کدهای این سیستم ها از ابتدا بر اساس اصول سئو نوشته و طراحی می شوند و استاندارد هستند.

اگر از cms اختصاصی استفاده می کنید ، موارد زیادی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید. این سیستم باید با یک زبان برنامه نویسی استاندارد و بر اساس اصول سئو طراحی شود. ممکن است در سیستم های اختصاصی خطا رخ دهد. به عنوان مثال ، آدرس برخی از صفحات تکراری است. شما باید از این خطاها مطلع باشید.

پس از اطمینان از بهینه بودن کد اصلی وب سایت ، زمان بررسی الگو فرا می رسد. قالب های آماده وردپرس معمولاً استاندارد هستند ، اما اگر یک الگوی سفارشی جدید و جدید طراحی شود ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد. به طور کلی ، هنگام مرور الگو موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • عنوان اصلی مطلب با تگ H۱ مشخص شود و در هر صفحه فقط یک تگ H۱ وجود داشته باشد.
  • تگ‌های هر صفحه، ساختار متن، تگ توضیحات متا و موارد دیگر در صفحات سایت وجود داشته باشند.

مرحله بعدی بررسی فشرده سازی کد سایت است. کد HTML و CSS در بسیاری از سایت ها فشرده نشده است ، که سرعت سایت را کند می کند. اگر از وردپرس استفاده می کنید ، افزونه WP Rocket پرونده های شما را فشرده می کند. این افزونه همچنین جدول پایگاه داده را بهینه می کند.

ابزار GTMetrix رایگان کد سایت را بررسی می کند و مشکلات فنی را به شما نشان می دهد.

بررسی وضعیت کدها در سئو تکنیکال

سرعت بارگذاری سایت

یکی از مهمترین موارد در مورد سئو سرعت بارگذاری سایت است. سایتی که دیر بارگیری شود ، کاربران را به سرعت از دست می دهد. روش های مختلفی برای افزایش سرعت سایت وجود دارد. ما قبلاً به یک چیز ، فشرده سازی کد اشاره کردیم.

مورد بعدی انتخاب الگوی بهینه و پرهیز از الگوهای سنگین و چند منظوره است. بسیاری از قالب های حرفه ای وردپرس سنگین هستند و دارای پرونده های زیادی هستند. بهتر است الگویی را انتخاب کنید که یک کار انجام دهد و پرونده های زیادی در میزبان بارگذاری نشود.

مسئله مهم دیگر بهینه سازی تصاویر سایت است. منظور از بیهوشی تصویر در سئو فنی چیست؟ شما باید به دو روش به تصاویر نگاه کنید. اول اینکه حجم آنها زیاد نباشد. ابزارهای مختلفی برای کاهش اندازه تصویر بدون به خطر انداختن کیفیت وجود دارد. می توانید از فتوشاپ یا ابزارهای آنلاین مانند tinypng استفاده کنید.

مسئله دیگر اندازه تصاویر است. اگر اندازه تعریف شده در کد سایت شما با اندازه عکسی که بارگذاری می کنید متفاوت باشد ، سرعت سایت تحت تأثیر قرار می گیرد. این به ویژه در مورد آرم ها صادق است. با استفاده از ابزار GTMetrix نیز می توانید چنین خطاهایی را بررسی کنید.

در آخر ، مطمئن شوید که حافظه نهانگاه مرورگر برای سایت فعال باشد. با فعال کردن این گزینه ، هنگام بازدید کاربر از سایتی ، برخی از اطلاعات سایت در مرورگر وی ذخیره می شود تا در بازدید بعدی از سایت با سرعت بیشتری بارگیری شود. برای فعال کردن این گزینه می توانید از افزونه های وردپرس مانند WP Rocket استفاده کنید. یا کد زیر را در بخش htaccess در صفحه کنترل میزبان کپی کنید.

# START Expires
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresDefault “access plus ۲ hours”
ExpiresByType image/gif “access plus ۲ hours”
ExpiresByType image/gif “access plus ۲ hours”
ExpiresByType image/png “access plus ۲ hours”
ExpiresByType image/jpg “access plus ۲ hours”
ExpiresByType image/jpeg “access plus ۲ hours”
ExpiresByType image/ico “access plus ۲ hours”
ExpiresByType text/css “access plus ۲ hours”
ExpiresByType text/javascript “access plus ۲ hours”
</IfModule>
# END Expires

امنیت و استفاده از گواهینامه SSL

امنیت و استفاده از گواهینامه SSL

بیایید در این مورد بحث نکنیم! امنیت اطلاعات کاربران سایت بسیار مهم است، چه در رنکینگ موثر باشد چه نباشد. پس یکی از مهمترین نکات در سئو فنی دریافت گواهینامه ssl است. آدرس سایت‌هایی که این گواهینامه را دارند با https شروع می‌شود و قفل سبز و عبارت secure هم در آن نمایش داده می‌شود.

 رسپانسیو (واکنش‌گرا) بودن سایت

این مورد بارز دیگر در مورد فنی سئو است. سایت باید بتواند با همه دستگاه ها ، به ویژه تلفن های همراه سازگار باشد. افزایش تعداد کاربران تلفن همراه باعث شده است که گوگل سیاست های خود را در این زمینه تغییر دهد و موضوع دوستانه بودن سایت ها را با دقت بیشتری بررسی کند. این نکته معمولاً در طراحی سایت رعایت می شود. در قسمت کنسول جستجو و قابلیت استفاده از موبایل ، می توانید وضعیت سایت را از این نظر بررسی کرده و خطاهای احتمالی را مشاهده کنید.

 صفحات ۴۰۴ و ریدایرکت‌ها در سئو فنی

اگر صفحه ای از قبل در سایت باشد و ایندکس شود و اکنون حذف شود ، کاربران با خطای 404 مواجه می شوند. اگر کاربران زیادی از این صفحه بازدید کرده و با این خطا روبرو شوند ، ممکن است رتبه سایت شما آسیب ببیند. بنابراین یکی از کارهای اساسی در بررسی صفحه فنی سئو حذف شده است. بهتر است تا جایی که می توانید صفحات را حذف نکنید. ویرایش محتوا گزینه بهتری است. اگر مجبور به حذف هستید ، از ریدایرکت و هدایت کاربران به صفحه دیگری استفاده کنید.

بررسی وضعیت ایندکس سایت

بررسی وضعیت ایندکس سایت

قبل از هر چیز ، مطمئن شوید که گوگل سایت و صفحات شما را می بیند. ابتدا پرونده Robot.txt را بررسی کنید. این یک پرونده است که از خزیدن صفحات مانند صفحه مدیر گوگل جلوگیری می کند. برای دیدن اینکه آیا خزنده های گوگل این فایل را تشخیص می دهند ، می توانید این کار را از طریق کنسول جستجو و بخش robots.txt Tester انجام دهید.

مرحله بعدی اطمینان از دسترسی ربات های گوگل به صفحات مناسب (صفحه صفحه ، پوشه ها یا …) و نه سایر صفحات است. گاهی اوقات اشتباهاتی در این زمینه انجام می شود و صفحات مهم سایت ایندکس نمی شوند.

نکته مهم دیگر در سئو معرفی فنی نقشه سایت به گوگل است. با ارائه یک نقشه ، اهمیت صفحات مختلف را برای گوگل نشان می دهید و باعث می شوید خزنده ها با سرعت بیشتری حرکت کنند. این نقشه باید از طریق Search Console به گوگل ارسال شود.

همانطور که اشاره کردم ، ما می توانیم موارد دیگری را به این لیست اضافه کنیم. نکات مطرح شده اصلی ترین موارد بود. توجه داشته باشید که تمام جنبه های خدمات سئو با هم مرتبط هستند. به عنوان مثال ، رابطه سئو بین آن صفحه و سئو فنی چیست؟ این دو گاهی با هم تداخل دارند. به عنوان مثال ، ما می توانیم URL یا URL های صفحات سایت را بهینه کنیم. سرانجام ، دوباره ، برای داشتن سئو عالی و رتبه بندی خوب ، باید یک شبکه معیارهای در هم تنیده را دنبال کنید.

 

خرید تبلیغات برای سایت

بررسی وضعیت ایندکس سایتبررسی وضعیت کدها در سئو تکنیکال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *