سئو چیست

سئو چیست

سئو تضمینی مجموعه ای از وظایف برای بهبود رتبه بندی یک وب سایت در نتایج جستجوی گوگل است.کلمۀ SEO از کنار هم قرار دادن حروف اول کلمات Search Engine Optimization گرفته شده است. Optimization یعنی “بهینه سازی برای موتورهای جستجو” . جهت خرید رپورتاژ آگهی تضمینی با ما تماس بگیرید.

بهینه سازی موتور جستجو مجموعه ای از تاکتیک ها و دستورالعمل ها است که در صورت انجام صحیح ، می تواند موقعیت سایت را در موتورهای جستجو (به ویژه گوگل) بهبود بخشد و میزان بازدید و بازدید سایت را افزایش دهد.

چرا سئو اهمیت دارد

سئو فرآیندی است که به گوگل کمک می‌کند تا سایت شما را شناسایی کرده، زمینه فعالیت شما را بفهمد و بر اساس کلمات کلیدی مرتبط  شما را در صدر نتایج جستجو نشان دهد. در حقیقت سئو به افزایش بازدید سایت شما کمک ویژه‌ای می‌کند.

گوگل یک موتور جستجو است و کلمه موتور هیچ ویژگی انسانی را به ذهن نمی آورد. اما گوگل خیلی موتور نیست. یعنی افراد به خود اجازه نمی دهند موتور باشند و سایتها را فقط بر اساس عوامل مکانیکی و مکانیکی طبقه بندی می کنند.

سئو چیست

انواع تکنیک‌های سئو

خوب است بدانید که متخصصان تکنیک های سئو را در سه گروه مختلف دسته بندی کرده اند. این گروه ها عبارتند از: سئو کلاه سفید ، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری.

سئوی کلاه سفید: ما واقعاً خیلی خوبیم!

سئو کلاه سفید به تکنیک هایی گفته می شود که طبق قوانینی که توسط موتورهای جستجو تنظیم شده است و باعث می شود سایت به طور طبیعی در صفحه نتایج گوگل رتبه بندی شود.

فرآیند کلاه سفید سئو ، که بهترین و راحت ترین روش سئو است ، یک شبه اتفاق نمی افتد و شما را ملزم می کند تا مدت زمان مشخصی در سایت خود به طور مداوم کار کنید ، در عوض زندگی ظاهراً راحتی دارید ، گوگل به شما اعتماد می کند و به همین راحتی که به دیگران نمی دهی

خوب است بدانید به سئو کلاه سفید، سئو اخلاقی نیز گفته می شود.یعنی این روش مبتنی بر اخلاق ، صداقت و درستی است.

سئوی کلاه سیاه: ما تظاهر می‌کنیم که خیلی خوبیم!

در مقابل کلاه سفید سئو کلاه سیاه سئو قرار دارد. یعنی چه؟ یعنی ، برخلاف سئو کلاه سفید ، کلاه سیاه سئو سعی می کند موتور جستجو را گول بزند ، از نقاط ضعف آن سو استفاده کند و قوانینش را دور بزند.

این روش سئو بسیار سریعتر از روش قبلی کار می کند. اما این تأثیر دائمی نیست !
گوگل به طور مداوم در حال به روز رسانی و معرفی الگوریتم های جدید است و دیر یا زود می تواند دست شما را بخواند.

بنابراین شاید در عرض چند روز به رتبه برتر گوگل برسید ، اما به زودی در معرض دید قرار گرفته و از صحنه وب ناپدید خواهید شد.

سئوی کلاه خاکستری: ما خوبیم! ولی نه همیشه.

سئو کلاه خاکستری تکنیک هایی هستند که قانونی نیستند اما به روشی انجام می شوند که گوگل نمی فهمد. به عبارت دیگر ، کلاه خاکستری سئو شبیه کلاه سیاه سئو است اما خطر کمتری دارد. اما بعید نیست که این راز به موقع فاش شود و توسط گوگل جریمه شوید!

سئو چیست

سئو انواع دیگری هم دارد

به طور کلی ، کار انجام شده برای سئو به بخشها یا مناطق مختلف تقسیم می شود. نوع متداول تقسیم کار ، تقسیم کار در محل و خارج از سایت است. به این دو بخش کار سئو یا On-Page SEO و سئو یا Off-Page SEO گفته می شود.

  • سئوی داخلی سایت

سئو داخلی به معنای بهینه سازی صفحات داخلی سایت برای موتورهای جستجو ، با هدف دستیابی به جایگاه بالا در گوگل و افزایش بازدید سایت است. با سئو داخلی ، موتورهای جستجو می توانند به راحتی سایت شما را پیدا و بخوانند. اگر استاندارهای لازم را داشته باشد، آن را به عنوان یک سایت مفید برای کاربران می‌شناسند.

  • سئوی خارجی سایت

سئو خارجب مکمل سئوی داخلی سایت است. منظور از سئوی خارجی یا Off-page SEO اقداماتی است که در بیرون از سایتمان (در صفحات دیگر دامنه، سایت‌های دیگر و شبکه‌های اجتماعی) انجام می‌دهیم تا جایگاهمان را در نتایج گوگل بهتر کنیم و رنک بهتری بگیریم.

آیا رفتار کاربران روی سئو تاثیر دارد

بله البته! گوگل رفتار کاربر را رصد و ذخیره می کند ، بنابراین طبیعتاً رفتار کاربر بر سئو نیز تأثیر می گذارد.

از سیستم عامل اندروید گرفته تا سرویس ایمیل و ده ها سرویس دیگر همه آنها به گوگل تعلق دارند. گوگل به اقیانوس اطلاعاتی درباره افراد و رفتار کاربر دسترسی دارد. با فرض اینکه گوگل فقط اطلاعاتی را ارائه می کند که از نظر سیاست حفظ حریم خصوصی مشکلی ایجاد نمی کند ، هنوز اطلاعات زیادی وجود دارد که برای تجزیه و تحلیل رفتار کاربر کافی است.

سئو سایتاز کجا و چطور سئو یاد بگیریم

چند نکته وجود دارد که باید هنگام یادگیری سئو به خاطر بسپارید. دانستن این نکات به شما کمک می کند تا با صدها مقاله ، نکته و کتاب آموزشی سئو اشتباه نگیرید.

  • برای یادگیری سئو ، ابتدا باید اصول و کلیات آن را بشناسید. برخی از این مفاهیم با تخصص های دیگر مانند تولید محتوا ، رابط کاربری و تجربه و طراحی وب سایت همپوشانی دارند. به عبارت دیگر ، سئو یک تخصص مستقل نیست.
  • ابتدا محتوای مورد تأیید گوگل و دستورالعمل ها را بررسی کنید. نتایجی را که قطعی و موثر هستند بیاموزید و پس از تسلط بر آنها ، آنچه را که با مطالعه فرا گرفته اید به روز کنید.
  • سئو بر اساس داده ها ، آمار و تجزیه و تحلیل است. هر چیزی می تواند در بهبود سئو یک وب سایت تأثیر بگذارد ، اما تنها در صورت آزمایش و تجزیه و تحلیل گسترده ، می تواند به دیگران توصیه شود.
  • تکنیک ها و توصیه های سئو بسته به موضوع شغل متفاوت است. به عنوان مثال ، وب سایت های بهداشتی و پزشکی باید از توصیه های بی اهمیت در وب سایت های سرگرمی پیروی کنند.
  • بیشتر منابع دست اول سئو ، مانند نقد و بررسی آنلاین یا کتاب ها ، به زبان انگلیسی هستند. بنابراین یادگیری سئو بدون مهارت زبان انگلیسی دشوار می شود.

 

 

 

خرید تبلیغات برای سایت

اموزش سئو سایتانواع تکنیک سئوتاثیر رفتار کاربران بر سئوسئو چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *