یکی از مواردی که اغلب توسط سئو یا نویسندگان محتوا نادیده گرفته می شود نحوه نوشتن تبلیغات رپورتاژ است. در طراحی کمپین های مرتبط با رپورتاژ ، تبلیغات معمولاً پارامترهای مرتبط با لینک را در نظر می گیرند ، اما یکی از مهمترین مواردی که تأثیر مستقیم و قابل توجهی بر اثربخشی رپورتاژ شما دارد ، متنی است که به عنوان رپورتاژ می نویسید.

گاهی به دلیل ناآشنایی نویسنده با اصول نگارش رپورتاژ ، به نتیجه دلخواه نمی رسید. در ادامه این مقاله ، ما به شما آموزش می دهیم تا بتوانید بهترین متن را برای تبلیغ رپورتاژ خود آماده کنید

همانطور که می دانید ، همه ما تلاش می کنیم در موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل رتبه بهتری کسب کنیم. از سوی دیگر ، گوگل تمام تلاش خود را می کند تا بهترین نتایج را به کاربران خود نشان دهد. علاوه بر گوگل ، کاربران بسیار باهوش شده اند و می توانند به سرعت محتوای تبلیغاتی را از سایر محتواها تشخیص دهند و وقتی با تبلیغات مواجه می شوند ، معمولاً آن را نادیده می گیرند و به آن توجه نمی کنند. بر اساس این توضیح ، در نحوه نوشتن تبلیغات رپورتاژ باید بر تولید محتوای ارزشمند تمرکز کنید. در غیر این صورت شما کاربران خود را از دست می دهید و رقابت را به رقابت می رسانید.

با ما همراه باشید تا ماهیت تبلیغات رپورتاژ را مرور کنیم تا به شما بگویم چگونه بهترین بازخورد را از این نوع تبلیغات با محتوای جذاب دریافت کنید.

رپورتاژ آگهی چیست

رپورتاژ آگهی چیست؟

اگر شما یکی از بازاریابان دیجیتال هستید ، احتمالاً کلمه رپورتاژ را شنیده اید.

رپورتاژ به محتوایی که در وب سایت های دیگر ارسال شده و لینک هایی به سایت شما ارسال می شود ، اشاره دارد. همانطور که می دانید ، گوگل توجه زیادی به اعتبار وب سایت ها دارد و دریافت چنین پیوندهایی باعث می شود گوگل سایت شما را به عنوان یک منبع معتبر شناسایی کند. جمع آوری این بک لینک های ارزشمند تأثیر بسیار مثبتی بر روی سئوی شما دارد.

البته فراموش نکنید که در زمینه سئو همه فعالیت ها باید عادی بمانند. در غیر این صورت ، گوگل نه تنها به شما امتیاز مثبت نمی دهد ، بلکه شما را نیز جریمه می کند.

اما هدف از درج رپورتاژ فقط لینک خارجی نیست ، بلکه می توانید با محتوای با کیفیت ترافیک زیادی داشته باشید و کاربران واقعی را به وب سایت خود هدایت کنید. اینجاست که اهمیت نوشتن تبلیغات رپورتاژ مشخص می شود.

برای اینکه بتوانیم محتوای موثر بنویسیم ، باید مراحل انجام آن را در نظر بگیریم. این مراحل در زیر به طور کامل بررسی شده است. کافی است از این اصول نگارش رپورتاژ پیروی کنید تا تأثیر آن را در ترافیک سایت مشاهده کنید.

قدم اول هدف رپورتاژ خود را تعیین کنید.

نه تنها در نوشتن رپورتاژ بلکه در تولید محتوای وب سایت به طور کلی ، قبل از هر چیز باید هدف خود را مشخص کنید. گاهی هدف از محتوای شما آموزش نکات به کاربران است و گاهی اوقات شما می خواهید به طور غیر مستقیم تبلیغات را در قلب محتوای خود قرار دهید ، یا حتی زمانی که محتوای شما فقط یک خبر است و می خواهد یک رویداد یا مجموعه ای از رویدادها را برای مخاطب به ارمغان بیاورد.

برای هر یک از این اهداف باید شیوه نوشتاری متفاوتی داشته باشید. به عنوان مثال ، محتوای خبری باید کوتاه و گویا باشد ، در محتوای آموزشی بهتر است آن را از صفر تا صد پوشش دهید ، و در محتوای تبلیغاتی یا به اصطلاح کپی نویسی ، شما باید کاربر را با ظرافت و طبیعی یا اقدام مورد نظر خود خریداری کنید ، تشويق كردن. اگر این تبلیغات بیش از حد یا اغراق آمیز باشند ، نتایج خوبی نخواهید گرفت.

قدم دوم پرسونای مخاطب خود را به خوبی بشناسید.

ممکن است همه ما بارها و بارها واژه مخاطب پرسونا را در دنیای بازاریابی ، هم به صورت آنلاین و هم به روش سنتی ، شنیده باشیم ، اما این واقعا به چه معناست؟

پرسونا یک تصویر واضح و فرضی از یک فرد یا گاهی از یک تجارت آنلاین یا آفلاین است. این شخص می تواند مخاطب ، مشتری یا خریدار محصولات و خدمات ما باشد. این تصویر باید در مورد درصد قابل توجهی از مخاطبان ما صادق باشد و در واقع مجموعه ای از ویژگی ها ، خواسته ها یا حتی سبک رفتاری مخاطبان و کاربر فرضی ما است. بر اساس این تعریف ، متوجه شدیم که در گام دوم ، باید مخاطب و طرز فکر عمومی او را شناسایی کنیم.

اگر بخواهیم این مسئله را در قالب یک مثال توضیح دهیم ، باید بگوییم که برای شناسایی مخاطب باید به سن ، جنسیت ، موقعیت اجتماعی و سطح تحصیلات توجه کنیم. البته این ویژگی ها از ساده ترین راه ها برای شناسایی مخاطب است و در برخی از مشاغل ما نیاز به نگاه کامل تر و دقیق تری داریم.

اما به طور کلی ، وقتی برای یک کودک در یک جامعه می نویسید ، نوشته های شما بسیار متفاوت از آنچه برای بزرگسالان نوشته می شود. حتی لحن نوشتاری شما باید بر اساس نوع مخاطب انتخاب شود. زیرا در برخی موارد لحن عامیانه و در برخی موارد لحن کاملاً رسمی ضروری است.

قدم سوم نتیجه مورد انتظار کاربر از جستجو را کشف کنید.

وقتی شخصی موضوعی را در گوگل جستجو می کند ، انتظار پاسخ مناسب و کاملاً مرتبط برای سال خود را دارد. بنابراین باید بدانید که کاربر هنگام جستجوی کلمه کلیدی چه محتوایی را می خواهد ببیند ، سپس محتوای شما را دقیقاً همانطور که کاربر می خواهد تنظیم کنید.

به عنوان مثال ، اگر کاربر کلمه تصویرX را جستجو کند ، به دنبال تصاویر مربوط به آن موضوع خاص است و اگر متن یا محتوای ویدیویی را نمایش دهید ، صفحه شما به سرعت بسته می شود. پس از این مرحله می توانید نوشتن تبلیغات رپورتاژ را شروع کنید.

قدم چهارم عناوین جذاب بنویسید.

به‌طورکلی زمانی که کاربر صفحه‌ای را باز می‌کند، در نگاه اول تمامی تیترهای موجود آن صفحه را اسکرول می‌کند. درست در این زمان است که شما می‌توانید توجه مخاطب را به رپورتاژ خود جذب کنید. علاوه بر نوشتن عناوین جذاب باید محتوای جدید و کاربردی را تولید کنید تا به این صورت بتوانید ترافیک بیشتری را به سمت سایت خود هدایت کنید.

قدم پنجم ویراستاری مطلب نوشته شده را فراموش نکنید.

بسیاری از تولیدکنندگان محتوا این مرحله را نادیده می گیرند و پس از نوشتن محتوا آن را به سرعت منتشر می کنند. اما قبل از انجام این کار ، بهتر است یکبار مطالب خود را بخوانید و آن را از دیدگاه یک کاربر خارجی بررسی کنید. در این مرحله ، اگر غلط املایی یا غلط املایی دارید ، حتماً آنها را اصلاح کنید. قرار دادن علائم نگارشی به خواندن و روان بودن متن شما کمک می کند.

تیتر جذاب رپورتاژ

جمع بندی از نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی

در این مقاله سعی کردیم به شما در نوشتن مطالب جالب و کاربر پسند کمک کنیم. اگر می توانید با متن جذاب دل کاربران را جلب کنید ، می توانید نتایج تبلیغات خارج از وب سایت خود را چند برابر کنید.

در پایان ، اجازه دهید به این نکته اشاره کنیم که خلاقیت در تولید محتوا حرف اول را می زند. بنابراین سعی کنید مانند رقبا عمل نکنید زیرا این کار نه تنها بر کاربر تأثیر منفی می گذارد ، بلکه دید منفی ای از گوگل نسبت به شما خواهد داشت.

اگر تجربه نوشتن رپورتاژ دارید ، حتماً تجربیات و نکات خود را که به شما کمک کرده است در قسمت نظرات این پست برای ما و سایر نویسندگان بنویسید.