در مقاله زیر ، ما سعی کردیم شما را با رپورتاژ آگهی یا نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی خوب و داشتن روابط عمومی دیجیتال خوب آشنا کنیم. به طوری که شما به راحتی و با اصول منظم و صحیح می توانید محصول مورد نظر خود را به بازار عرضه کرده و یا سئو سایت خود را از طریق گزارش دهی افزایش دهید. برای آشنایی بیشتر با ریپورتاژ آگهی ، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم مقاله های دیگری را که در مورد رپورتاژ آگهی برای شما عزیزان نوشته ایم بخوانید تا هنگام خرید رپورتاژ آگهی بهترین کیفیت را از سایت دریافت کنید.

ریپورتاژ آگهی چیست

در ابتدا ، رپورتاژ آگهی ممکن است برای شما یک کلمه ناآشنا باشد و ممکن است این اصطلاح را نشنیده باشید. بنابراین بهتر است ابتدا رپورتاژ یا ریپورتاژ تعریف شود. همانطور که در مقدمه ذکر شد ، گزارش آگهی در مورد تبلیغات است. این بدان معناست که شما محصول یا سایت خود را در قالب یک متن و مقاله خبری و با لینک دادن سایت خود به یک سایت خبری یا هر سایت مناسب تبلیغ می کنید و آن را برای همیشه و غیره تبلیغ می کنید. می توانید رتبه سایت خود را پایین بیاورید و محصول خود را بفروشید.

رپورتاژ آگهی چیست

نقش ریپورتاژ آگهی در بهبود سئو و افزایش مشتری

فرض کنید شما در سایت فروش خود برای محصول یا محصولی که می خواهید تبلیغ می کنید و انتظار دارید محصول شما به تعداد زیاد به فروش برسد. اما باید بگوییم که در سایت های دارای رتبه بالا ، این روش اصلاً کار نمی کند. هیچ کس به آنچه شما می گویید و آگهی شما توجه نمی کند ، یا حتی بسیاری از مردم برای دیدن تبلیغ شما به سایت شما نمی آیند. بنابراین سوال این است که چه باید کرد؟ یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که رپورتاژ آگهی خود را در سایت های خبری مهم یا سایت ها و مجلات معروف منتشر کنید.

این امر بر بینایی شما تأثیر ویژه ای می گذارد. اول از همه ، افراد زیادی از این سایت های خبری دیدن می کنند و این باعث می شود آنها حداقل یک بار تبلیغ شما را بخوانند. دوم ، آنها به اعتبار این سایت های بزرگ اعتماد کرده و از شما حمایت می کنند و علاقه مند به ورود به سایت شما و خرید محصول شما خواهند بود.

ساختار و چهارچوب یک ریپورتاژ آگهی اصولی

نوشتن گزارش تبلیغات چارچوب و اصول خاص خود را دارد. یک گزارش تبلیغاتی خوب باید دارای عنوان مناسب بین 130 تا 170 کلمه علاوه بر متن اصلی باشد و حتماً از کلمه کلیدی اصلی در عنوان مقاله استفاده کنید. پس از انتخاب عنوان مناسب ، باید مقدمه یا خلاصه ای مناسب بنویسید که حاوی مهمترین اطلاعات متن اصلی و موضوع آگهی شما باشد تا توجه خواننده ای را که به خواندن بقیه متن و گزارش تشویق می شود جلب کند.

در ابتدای متن ، بهتر است محل دفتر خود و همچنین تاریخ مناسب را وارد کنید. اکنون وقت آن است که متن اصلی رپورتاژ خود را بنویسید. سعی کنید هدف کلی خود را در متن اصلی خلاصه کنید. حدود چند پاراگراف برای متن اصلی کافی است و بهتر است از کلمات کلیدی در متن استفاده کنید. در آخرین مرحله ، اطلاعات مربوط به شرکت ، آدرس و شماره تلفن و همچنین پیوند مورد نظر خود را وارد کنید.

قوانین نوشتن یک ریپورتاژ آگهی خوب

علاوه بر چارچوب فوق ، کارهای دیگری نیز باید انجام شود. به عنوان مثال ، هرگز متن رپورتاژ آگهی خود را از سایر تبلیغات تبلیغاتی کپی نکنید. این امر باعث کاهش اعتماد مخاطب می شود.

سعی کنید مطالبی بنویسید که کار شما و محصول شما را از محصولات شرکت های دیگر متمایز کرده و ویژگی مثبتی برای محصول شما محسوب شود. استفاده از کلمات و عبارات اغوا کننده تا زمانی که اصل صداقت را زیر پا نگذارید مفید است. مخاطبین خود را بشناسید تا بتوانید بهتر بنویسید. متن خود را محکم با جملات و کلمات پر انرژی و موثر شروع کنید.

گران بودن ریپورتاژ آگهی یک سایت، به معنای اثربخشی بیشتر نیست!

رسانه ها به شما پول می دهند تا رپورتاژ آگهی را با توجه به ویژگی ها و مدت فعالیت خود وارد کنید! یکی از تصورات غلط این است که آنها از رپورتاژ آگهی نتایج خوبی نمی گیرند. در واقع ، گاهی اوقات مردم فکر می کنند که اگر رپورتاژ آگهی یک رسانه گرانتر باشد ، آن رسانه به رشد بیشتر سایت کمک می کند. در حالی که عوامل زیادی بر قیمت رسانه ها تأثیر می گذارد. گاهی رسانه ها به دلیل تخصص و مخاطبان یک رشته خاص ، قیمت بسیار بالایی برای رپورتاژ آگهی تعیین می کنند! این رسانه می تواند برای مشاغل مرتبط با آن زمینه عالی باشد ، اما برای مشاغلی که هیچ ارتباطی با آن حوزه ندارند ، به اندازه مشاغل مرتبط موثر نخواهد بود. بنابراین ، عوامل مختلفی به غیر از هزینه رپورتاژ آگهی در این مورد موثر هستند و ما دو مورد از مهمترین آنها را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • ویژگی های رسانه

گاهی اوقات کسب و کارها بودجه کافی برای پرداخت هزینه ریپورتاژ آگهی گران قیمت را دارند، اما این مسئله همیشه به نفع کسب و کارتان نیست! ویژگی های رسانه موردنظر یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید برای خرید ریپورتاژ آگهی به آن دقت کنید. به عنوان مثال مرتبط بودن کسب و کارتان با آن رسانه، دامین اتوریتی، کیفیت محتوا و… همگی از ویژگی هایی هستند که در کنار قیمت گذاری باید حتماً به آن توجه کافی داشته باشید.

 • مخاطبان رسانه

مخاطبان هر رسانه ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند! هر چقدر مخاطبان هدف شما به مخاطبان آن رسانه نزدیک تر باشد، احتمال آن که کاربران آن سایت به مشتریان کسب و کار شما تبدیل شوند بیشتر خواهد بود. بنابراین هنگام خرید ریپورتاژ آگهی حتماً باید مخاطبان آن رسانه را در نظر داشته باشید تا بهترین نتایج را از آن بگیرید.

بنابراین همیشه گران بودن ریپورتاژ آگهی به معنای خوب بودن آن نیست! حتماً باید به ویژگی های آن رسانه و مرتبط بودن با کسب و کارتان دقت کنید. در اکثر مواقع خرید رپورتاژ آگهی از یک سایت مرتبط و با رتبه متوسط بهتر از خرید ریپورتاژ آگهی از رسانه های بزرگ اما غیرمرتبط است.

اشتباهات رایج در رپورتاژ آگهی

درست است که رپورتاژ آگهی یک قاعده خاص دارد ، اما به این دلیل نیست که شما بخواهید متن رپورتاژ آگهی خود را مانند یک مقاله دانشگاهی بنویسید. این شیوه نوشتن به مخاطب نشان می دهد که شما فقط می خواهید اطلاعاتی را به خواننده بدهید.

اما اینطور نیست ، بنابراین هرگز این اشتباه را نکنید. متن مقاله را به گونه ای ننویسید که وقتی خواننده به نقطه ای در متن شما رسید دیگر علاقه ای به مطالعه نداشته باشد. همه قسمت های متن باید جالب و مفید باشد. پس از یک داستان کوتاه هرگز نترسید.

 نکات مهم در نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی

نکات مهم در نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی

نحوه نوشتن یک رپورتاژ آگهی  خوب جزئیات و نکات ریز خاصی دارد. برای مثال وقتی شما می خواهید رپورتاژ آگهی تان را در یک سایت خبری منتشر کنید، نوشتن یک متن تبلیغی ساده اصلا جذاب نیست. کاربران و خوانندگان سایت های خبری برای خواندن خبر به این سایت ها وارد می شوند. پس بهتر است متن تبلیغ تان را کمی به سمت و سوی یک متن خبری سوق دهید تا خواننده ترغیب شود، آگهی تان را تا انتها بخواند و وارد لینک سایت تان شود.

بهتر است آگهی تان را در سایت های پر بازدید مثل سایت های خبری، سایت های مرتبط با موضوع تان یا سایت های با سئو مناسب ارائه دهید. هرچه غیر مستقیم تر تبلیغ تان را بکنید موفق بیش تری در جذب مخاطب به دست آورده اید.

اهمیت تولید محتوا در رپورتاژ خبری

تولید محتوا مهمترین بخش گزارش خبری است که سئو را بهبود می بخشد. متن شما هر قدر هم خلاقانه و آگاهانه و مطابق اصول نوشته شده باشد ، علاوه بر اینکه تأثیر بسزایی در مخاطب دارد ، حتی باعث می شود کاربران و دیگر سایت های خبری از تبلیغ شما استفاده کرده و آن را در سایت های خود باز کنند. منتشر کنید که این امر کاملاً به نفع شما است.

محتوا فقط یک متن نیست. سعی کنید تصاویری متناسب با متن و تبلیغ شما را در متن رپورتاژ قرار دهید. گاهی اوقات قرار دادن یک تصویر جذاب به تنهایی باعث جذب مخاطب می شود.

اما در پایان ، بسیار متشکرم که به ما ملحق شدید و این متن را مطالعه کردید. امیدواریم این مقاله به شما کمک شایانی کرده باشد و اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشد و بتواند نقش موثری در بهبود کار شما در آینده داشته باشد.

چه کنیم تا رپورتاژ خبری تاثیرگذاری بالایی داشته باشد؟

 • در نوشتن متن اعتدال را رعایت کنید. متن رپورتاژ نباید بیش از اندازه طولانی و یا خیلی کوتاه باشد.
 • از پرداختن به تمامی جزئیات خودداری کنید و به چند مورد خاص اشاره کنید تا مخاطب برای پیگیری سایر جزئیات به وب سایت شما مراجعه کند.
 • استفاده از متن روان فراموش نشود. از بکارگیری کلمات دشوار تا حد امکان خودداری کنید.
 • متن را نه بصورت تبلیغ بلکه با محوریت مصاحبه یا گزارش بنویسید.
 • به تیتر اصلی متن باید توجه ویژه ای شود. از تیتر جذاب و فراگیر استفاده کنید.
 • در متن نوشتار حتما به وِیژگی خاص محصول تاکید کنید تا بتواند کنجکاوی مشتریان را تحریک کند.
 • استفاده از عکس ها و فیلم های اختصاصی به همراه محتوای با کیفیت توصیه می شود.
 • استفاده از کلمات کلیدی و مرتبط با رپورتاژ را فراموش نکنید.
 • لینک های مرتبط در متن رپورتاژ آورده شود.
 • به تعداد بک لینک ها توجه شود و نباید از ۴ بک لینک بیشتر شود.
 • متنی که برای محتوای ریپورتاژ آگهی اختصاص می دهید، بین ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه باشد.
 • به هیچ وجه از مطالب کپی شده استفاده نکنید.
 • سعی کنید لینک های بکار برده شده بصورت فالو باشد.

قیمت رپورتاژ آگهی چگونه مشخص می شود؟

در برخی موارد می توانید از رپورتاژ آگهی رایگان استفاده کنید. گاهی اوقات تعدادی از وب سایت ها رپورتاژ آگهی را به صورت رایگان با شرایط خاص منتشر می کنند. آنها ممکن است این خدمات رایگان را برای مدت محدود و در جشنواره های خاصی ارائه دهند ، یا ممکن است پس از سفارش های متعدد نرخ تخفیف را افزایش دهند تا رپورتاژ شما به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم منتشر شود.

گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید هزینه آن را بپردازید. به طور کلی ، هزینه رپورتاژ آگهی از سایتی به سایت دیگر متفاوت است و مواردی وجود دارد که قیمت ها را متفاوت می کند ، که ما به آنها اشاره می کنیم:

 • میزان اعتبار یک سایت: سایت های مختلف از درجه اعتبار متفاوتی برخوردار هستند برخی از سایت ها بسیار مشهور هستند لذا هزینه دریافتی آن ها برای رپورتاژ بیشتر خواهد بود.
 • اسپم اسکور: یک ابزار است که با استفاده از آن می توان فعالیت های لینکی مجاز یک سایت را بررسی کرد. برای بررسی از امتیاز صفر تا صد استفاده می شود هرچقدر این عدد به صفر نزدیکتر باشد احتمال اسپم بودن سایت کم تر است لذا هزینه رپورتاژ آگهی در آن نیز بیشتر خواهد بود.
 • رتبه الکسا: یکی دیگر از مواردی که در تعیین قیمت رپورتاژ آگهی نقش دارد مربوط به رتبه الکسا آن است. رتبه الکسا نشانگر میزان ترافیک سایت است زمانی که رتبه الکسا پایین باشد یعنی سایت بازدید بالایی دارد لذا برای درج آگهی در آن هزینه بیشتری در مقایسه با سایت هایی با بیشترین رتبه الکسا دریافت می شود.

چقدر لازم است تا برای رپورتاژ هزینه کنیم؟

رپورتاژ آگهی یکی از مهم ترین روش های تبلیغاتی است که در حال حاضر از تاثیر فراوانی نیز برخوردار است با توجه به تاثیری که رپورتاژ آگهی در مقایسه با سایر روش های تبلیغی دارد و همچنین در مقایسه با هزینه ای که روش های تبلیغاتی دیگر دارد از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است و شما با پرداخت کمترین هزینه می توانید رپورتاژ آگهی خود را در معرض دید مخاطبان خود قرار دهید.

البته توجه داشته باشید که برخی از سایت ها و کمپین ها وجود دارند که اقدام به درج رپورتاژ آگهی رایگان می کنند که شما می توانید از خدمات آن ها نیز استفاده کنید. اگر واقعا به دنبال رشد کسب و کار یا خدمات خود هستید، حتما بیشترین هزینه را برای رپورتاژ آگهی اختصاص دهید.

از چه سایتی ریپورتاژ آگهی بخریم؟

حالا در این قسمت به طور کامل و جامع درباره شرایط یک سایت خوب برای خرید رپورتاژ صحبت خواهیم کرد. به طور کلی سایت هایی می توانند اقدام به فروش رپورتاژ آگهی کنند که دارای ویژگی هایی باشند. همچنین شما در هنگام خرید رپورتاژ آگهی می بایست به کلیه نکاتی که در ادامه درباره آنها صحبت خواهیم کرد، توجه داشته باشید. و به درستی آنها را بررسی کنید.

به طور کلی ۴ فاکتور بسیار مهم در رابطه با انتخاب سایت وجود دارد : ۱- رتبه الکسا سایت ۲- سن دامنه ۳- اتوریتی ۴- موضوع سایت و چندین فاکتور دیگر که بزودی قرار خواهیم داد.

رتبه الکسا سایت

رتبه الکسا سایت

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید رتبه الکسا سایت است. الکسا نام سایتی است که کلیه سایت هایی که در جهان فعالیت می کنند را بر اساس معیارها طبقه بندی می کند. و این طبقه بندی هم ایالات متحده و هم کشور مبدا را تعیین می کند. به عنوان مثال ، رتبه سایت های ایرانی را هم در بین همه سایت های جهان و هم در بین همه سایت های ایران نشان می دهد.

حالا چرا رتبه سایت الکسا مهم است؟ قطعاً هر چه رتبه الکسا سایت کمتر باشد و به شماره یک نزدیکتر باشد ، مناسب تر است. این به این دلیل است که نشان می دهد سایت دارای ترافیک و ترافیک خوبی است. یکی از عوامل رتبه بندی سایت ها در الکسا میزان ترافیک سایت است.

نکته دوم در مورد سایت الکسا سئوی قوی آن سایت را نشان می دهد. همانطور که در بالا ذکر شد ، یکی از دلایل گزارش بک لینک. رتبه عالی الکسا به مخاطبان زیادی اجازه می دهد تا مستقیماً از سایت دیدن کنند.

بنابراین وقتی رتبه الکسا سایت بهتر است ، نشان می دهد که بازدیدکنندگان سایت بیشتر است. و افراد بیشتری جذب رپورتاژ آگهی شما خواهند شد. در این مرحله ، اگر هنگام تهیه رپورتاژ کار درستی انجام داده اید ، خواهید دید که افراد زیادی از طریق این سایت ها به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

سن دامنه سایت

نکته دیگری که هنگام خرید رپورتاژ آگهی از سایت ها باید به آن توجه کنید سن دامنه است. به طور قطع ، هرچه دامنه قدیمی تر باشد ، مدت زمان فعالیت سایت بیشتر است.

هرچه دامنه سایت قدیمی تر باشد ، مخاطبان بیشتری را برای سایت به ارمغان می آورد. بسیاری از سایت هایی که به مدت طولانی فعال بوده اند به نوعی در ذهن مخاطبان تبدیل به یک برند شده اند. به عبارت دیگر ، ما مشتریان وفادار بیشتری از این نوع سایت ها خواهیم داشت.

از نظر بک لینک ، سن دامنه بسیار موثرتر است. به طور کلی ، هر بک لینک از هر سایت دارای ارزش و اهمیت متفاوتی است.

دامین اتوریتی

به طور کلی ، ما دو نوع اختیار داریم. دامنه اقتدار و اقتدار صفحه. اما بین این دو حوزه ، اقتدار مهمتر است. برای درک اعتبار و اعتبار یک سایت ، باید به حوزه اقتدار آن سایت توجه کنید.

حوزه اختیارات استانداردی است که توسط سایت MOZ در اختیار کاربران قرار می گیرد. شاخص رتبه بندی این سایت ها بین 0 تا 100 است. هرچه دامنه اقتدار یک سایت بیشتر باشد ، اعتبار و قدرت آن سایت بیشتر است.

برای اینکه بتوانید دامنه اقتدار یک سایت را مشاهده کنید ، باید از سایت MOZ دیدن کنید یا سایتهایی را که این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند ، شناسایی کنید. سپس رتبه حوزه قدرت خود را بیابید.

حوزه مجاز اعتبار دامنه و سایت را به طور کلی به شما نشان می دهد. اما صفحه معتبر فقط اعتبار یک صفحه از سایت را به شما نشان می دهد. تفاوت بین domain domain و autority page در این زمینه است. . هنگام انتخاب سایت باید به حوزه قدرت آن توجه کنید.

موضوع سایت

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید موضوع سایتی است که قصد خرید رپورتاژ آگهی از آن را دارید. این گزینه نسبت به سایر گزینه ها اهمیت کمتری دارد. زیرا اجازه می دهد گزارش آگهی شما مربوط به یک سایت خاص و یک تجارت خاص باشد. در این صورت ، یافتن سایتی که مربوط به سایت شما باشد و دارای نکات ذکر شده در بالا باشد ، مشکل است.

بسیاری از سایتهای قوی و معتبر که گزارش تبلیغات مربوطه را می فروشند ، اغلب سایتهایی هستند که در زمینه های مختلف فعال هستند. و آنها می توانند دسته بندی مناسب را با توجه به زمینه رپورتاژ آگهی شما انتخاب کنند. و گزارش خود را در آن دسته ها منتشر کنید.

اما اگر سایت هایی با عناوین مشابه یا موضوعات مرتبط با موضوع گزارش تجارت شما وجود دارد ، بهتر است رپورتاژ آگهی را از آن سایت ها خریداری کنید.

به طور کلی ، خرید رپورتاژ آگهی از سایت های معتبر و مناسب شما را قادر می سازد تا به سرعت به اهدافی که برای سایت خود داشته اید برسید. رپورتاژ آگهی از چند منظر بسیار مهم است. اولین دلیل این است که گزارش برای همیشه در سایت می ماند و مانند تبلیغات مستقیم نیست که بعد از مدتی تغییر کند.

نکته بعدی در رابطه با گزارش آگهی ، گرفتن بک لینک معتبر و بسیار موثر برای سایت های شما است. و نکته آخر اینکه تیتر باعث شد این مقاله را با جزئیات بخوانید و افراد بیشتری را درگیر کنید. به نظر ما ، اثر رپورتاژ آگهی بسیار طولانی تر از تبلیغات است.

چرا باید از ریپورتاژ آگهی استفاده کنیم

چرا باید از ریپورتاژ آگهی استفاده کنیم؟

رپورتاژهای آگهی اگر با توجه به اصول حرفه ای نوشته شوند و همچنین در سایت های معتبر انتشار داده شوند می تواند مزیت های زیادی برای صاحبان کسب و کارها و همچنین وب سایت ها داشته باشد در ادامه به مهم ترین مزیت های رپورتاژ آگهی اشاره خواهیم کرد که شامل موارد ذیل هستند:

 • بیشتر دیده می شوید

از آنجا که رپورتاژ آگهی و خبری از جامعیت و فراگیری بالایی برخوردار است به شما این امکان را می دهد که از کمپین های مختلفی برای تبلیغات خود استفاده کنید که این کمپین ها می تواند سایت های پرترافیک و پرمخاطب، شبکه های مجازی، رسانه های مکتوب و… باشد. با توجه به گستردگی آن یک فرصت ایده آل برای شما است تا بتوانید آگهی خود را به دیگران برسانید و این سبب خواهد شد که بازدید از تبلیغات شما بیشتر شود و در نتیجه شما به هدف یا اهداف مورد نظر خود می رسید.

 • برای همه مناسب است

مزیت مهم رپورتاژ برای سایت این است که تمامی کسب و کارها می توانند از آن استفاده کنند و با توجه به اهدافی که دارند از روش های رپورتاژ آگهی برای رسیدن به آن بهره ببرند. کسب و کار شما در هر درجه و مرحله ای که باشد شما با استفاده از رپورتاژ آگهی می توانید در گسترش و رونق آن گام های مهمی را بردارید.

 • سبب برندسازی و افزایش اعتبار برند می شود

زمانی که شما محتوای مربوط به برند خودتان را در سایت ها، نشریات و کانال های پربازدید نشر می دهید سبب می شود که برند شما بیشتر در معرض دید قرار بگیرد و تداوم انتشار آن در کمپین های مختلف موجب اعتبار سازی برند می شود.

 • سئوی سایت شما با رپورتاژ آگهی بهبود خواهد یافت

یکی از مهمترین مزایای رپورتاژ آگهی که باعث محبوبیت بیشتر این روش تبلیغاتی در مقایسه با سایر روشها شده است ، تأثیر آن بر سئوی وب سایت و بهبود آن است. رپورتاژ آگهی با دریافت بک لینک منجر به بهبود سئوی سایت و در نهایت بهبود رتبه شما در گوگل می شود ، به طوری که با انتشار رپورتاژ در وب سایت های معتبر و محبوب ، علاوه بر معرفی نام تجاری خود ، پیوندهایی از این سایت ها دریافت خواهید کرد و این دریافت لینک به این معنی که گوگل شما را به عنوان یک وب سایت معتبر معرفی کرده است و به تدریج شاهد پیشرفت سایت خود در گوگل خواهید بود.

 • یک ریپورتاژ خبری هرگز حذف نمی شود

یکی دیگر از مزایای مهم رپورتاژ آگهی که آن را در بین صاحبان مشاغل محبوب کرده است ماندگاری آن است. تا به امروز ، شاید شما نمی دانستید که یک رپورتاژ آگهی که در یک سایت محبوب منتشر می شود ، هرگز از آن سایت حذف نمی شود ، به خصوص اگر محتوای مقاله ای که ارسال کرده اید جذاب و با کیفیت باشد و بتواند نظر دهد. کاربران زیادی را به خود جذب می کند ، البته همیشه موارد استثنا وجود دارد ، اما اکثر وب سایت ها گزارش ها را حذف نمی کنند و این باعث می شود کاربران بیشتر با نام تجاری و محصولات شما آشنا شوند و در مدت زمان کوتاهی می توانید اعتبار قابل قبولی را خودتان دریافت کنید. بنابراین زمان را از دست ندهید و محتوای ایده آلی را برای معروف شدن برند آماده کنید و آن را در یکی از معتبرترین و محبوب ترین وب سایت ها منتشر کنید.

به دنبال وبسایت های ارزان برای درج رپورتاژ آگهی نباشید !

اکثر صاحبان وب سایت ها به دنبال وب سایت های ارزان قیمت برای تبلیغ هستند که این یک اشتباه است. اگر می خواهید رتبه وب سایت خود را افزایش دهید و می خواهید این کار را از طریق رپورتاژ آگهی انجام دهید ، بهتر است رپورتاژ آگهی خود را در وب سایت های قوی ارسال کنید زیرا چنین وب سایت هایی کیفیت و نظم بهتری دارند و گوگل برای چنین وب سایت هایی اهمیت بیشتری دارد. در مقایسه با وب سایتی که در گوگل جایی ندارد ، ارائه می شود.