گوگل دیسکاور چیست

روش های بهینه سازی گوگل دیسکاور

در این مقاله می خواهیم در مورد 5 روش بهینه سازی گوگل دیسکاور صحبت کنیم. گوگل دیسکاور از زمان معرفی خود در دسامبر 2018 سر و صدای زیادی ایجاد کرده است. برای برخی از بازاریابان ، گوگل دیسکاور بخشی از جعبه ابزار بازاریابی دیجیتال آنها نیست. در حالی که برخی از آن برای رشد تجارت خود استفاده می کنند. این ابزار بازاریابی محتوا مورد توجه دیگران قرار نگرفته است. اما Discover منبع قابل توجهی از ترافیک وب برای بازاریابان است. این می تواند به شما کمک کند سریعتر اقتدار نام تجاری خود را بسازید.

این نرم افزار به کاربران امکان جستجوی سریعتر و یافتن موضوعات جالب را می دهد. با این حال ، بهترین قسمت این است که به شما اجازه می دهد بدون نیاز به جستجو ، آنچه را که به دنبال آن هستید ، پیدا کنید. به عنوان بخشی از موتور جستجوی گوگل ، از سابقه جستجوی قبلی شما استفاده می کند تا محتوای مرتبطی را که ممکن است دوست داشته باشید به شما نشان دهد.

در نتیجه ، بازاریابان محتوا از Google Apps برای افزایش بازدید به وب سایت های خود استفاده می کنند. فید تغییر نام یافته بازدید بیشتری ایجاد می کند. زیرا توسعه دهندگان گوگل نرم افزار را بهینه کرده و آن را برای دستگاه های تلفن همراه سفارشی کرده اند. در ادامه مقاله 5 روش های بهینه سازی گوگل دیسکاور با ما همراه باشید.

گوگل دیسکاور(Google Discover) چیست

گوگل دیسکاور یک Google Feed به روز شده است که بر اساس سابقه جستجو به آنها محتوای وب می دهد. این نرم افزار قبل از انجام جستجو اطلاعات را توصیه می کند. به عبارت دیگر ، بدون وارد کردن کلمه کلیدی ، موضوعات جالب را پیدا خواهید کرد. به همین منظور ، گوگل کشف جدید را در سه تغییر عمده توصیف کرد. شیفت ها شامل:

 • انتقال از پاسخ به جستحوها
 • تغییر از درخواست به فرآیند کسب اطلاعات بدون پرس و جو
 • تغییر از متن به یک روش بصری بهبود یافته برای کشف داده ها

علاوه بر این ، قبل از شروع ، خوراک قدیمی بیشتر یک طرح متنی بود. اما Discover جدید دارای طیف گسترده ای از محتوای مختلف ، از جمله است:

 • داستان های خبری
 • محتوای ویدئو
 • تصاویر
 • پست های وبلاگ تازه منتشر شده
 • محتوای همیشه سبز
 • و غیره.

بنابراین ، خبرمایه دیسکاور به شما امکان می دهد موضوعات و مطالب اخیر مربوط به علایق خود را کشف کنید. با نگاهی دقیق ، توسعه دهندگان در حال شخصی سازی خوراک دستگاه های تلفن همراه هستند. اساساً ، می توانید Feed خود را طوری تنظیم کنید که فقط محتوای دلخواه شما نمایش داده شود. برای این کار ، روی هدر محتوای مورد علاقه خود ضربه بزنید.

پس از انجام این کار ، گوگل دیسکاور مطالب هیجان انگیز و مرتبط را به شما نشان می دهد. علاوه بر این ، با دنبال کردن انتخاب محتوا ، فقط محتوای مربوطه را از آن مرحله مشاهده خواهید کرد.

 

علت اهمیت گوگل دیسکاور

دلایل مختلفی برای مهم بودن تجارت آنلاین شما وجود دارد. اما چند مورد از آنها را بررسی خواهیم کرد. گوگل دیسکاور یک سیستم عامل موتور جستجو است. به شما فضا می دهد تا بتوانید محتوای جالبی را که در سراسر وب پیدا می کنید سازماندهی کنید. این فضا “مجموعه” نامیده می شود. می توانید صفحات وب شامل محصولات و سایر مطالب حیاتی را اضافه کنید.

همچنین می توانید دیگران را برای کمک به مجموعه های خود دعوت کنید. جالب اینجاست که برنامه گوگل به عنوان ابزاری برای تجزیه و تحلیل ، به شما کمک می کند میزان ترافیکی را که از بستر Discover دریافت می کنید اندازه بگیرید.

گوگل همچنین ابزار گزارش دهی را “کشف” نامید. به شما امکان می دهد ترافیک وب ایجاد شده توسط گوگل دیسکاور را مشاهده و اندازه گیری کنید. بنابراین ، داده ها به شما کمک می کنند بهترین محتوای عملکرد را برای بیشترین بازدید و کم بازده تعریف کنید.

از آنجا ، می توانید محتوای کم عملکرد را به روز کنید و موارد را بهینه کنید تا نتایج جستجو ایجاد شود. ایجاد ترافیک بیشتر ، تکرار کنید. به همین دلیل گوگل متذکر شد که آنها ویژگی جدید Report Report را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کردند. اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران قرار دهد که به برخی سوالات مهم پاسخ می دهد. برخی از اطلاعات جدید در گزارش Discover موجود است.

 • حجم بازدید از سایت شما از Discover.
 • بهترین مطالب شما در گوگل دیسکاور
 • هر چند وقت یک بار سایت شما در Discover ظاهر می شود.
 • محتوای شما در Discover بیش از نتایج جستجوی سنتی چگونه عمل می کند؟

در ادامه 5 روش بهینه سازی گوگل دیسکاور را بررسی می کنیم با ما همراه باشید.

کیفیت محتوای سایت

 کیفیت محتوای خود را تقویت کنید

محتوا جوهر بازاریابی دیجیتال است. بنابراین بدون محتوا ، تلاش های بازاریابی شما به هدر می رود. اما این بدان معنا نیست که شما مجبورید همه چیز را منتشر کنید. به عنوان مثال ، محتوای کوتاه کمتر مورد توجه است و برای خوانندگان شما هیچ ارزشی نخواهد داشت.

بنابراین اگر همچنان به انتشار این نوع مطالب ادامه می دهید. ، شما به سختی در Discovery ظاهر می شوید و خوانندگان خود را به تدریج از دست می دهید. اگر مقالات شما به سختی به سوالات خوانندگان پاسخ می دهند و رقبای شما چیزی بهتر از آنچه شما ارائه می دهید به آنها ارائه می دهند. منطقی است که بگوییم رقبای شما وفاداری خود را به دست می آورند.

به همین ترتیب ، گوگل دیسکاور به مشتریان محتوای جذاب می دهد. مقالات ، پست های وبلاگ ، فیلم ها و موارد دیگر. پست های شما باید بسیار آموزنده باشد زیرا Discover برای ارائه محتوای با کیفیت به کاربران طراحی شده است.

برای این کار ، هنگام تقویت محتوای انتشار یا به روزرسانی پست های وبلاگ قدیمی ، از داده های محبوب ، آمارهای فعلی و استراتژی های بازاریابی برای تقویت مقالات خود استفاده کنید. برای بهینه سازی پست خود از کلمات کلیدی طولانی ، عبارات کلمات کلیدی معنایی ، تصاویر با کیفیت بالا و گرافیک بیشتر استفاده کنید.

همچنین ، سعی کنید هدف کاربر را درک کنید. عبارات جستجوی شخصی که احتمالاً بازاریاب شما در گوگل جستجو می کند. لیستی از اصطلاحات کلمات کلیدی مرتبط تهیه کنید و از آنها برای تقویت محتوای خود استفاده کنید.

استفاده از تصاویری با کیفیت بالا

برند جدید گوگل دیسکاور بر نیاز به محتوای بصری بیشتر تأکید دارد. این بدان معنی است که برای افزایش شانس خود را برای نشان دادن در سیستم عامل ، شما نیاز به ایجاد تصاویر با کیفیت بالاتر. آنها را به درستی بهینه کنید.

محتوای کشف شده به دلیل کیفیت محتوا و رابطه بین علاقه مشتری و محتوای آن می تواند در جستجوها رتبه بندی کند. برای انجام این کار ، برای افزایش رتبه بندی محتوای خود در گوگل دیسکاور ، باید دو کار انجام دهید:

 • به طور مداوم محتوای مهیجی را منتشر کنید که خوانندگان شما را درگیر خود کند.
 • برای تقویت پست های خود و بهینه سازی صحیح آن ها ، از تصاویر با کیفیت از جمله فیلم ها ، عکس ها ، اینفوگرافیک ها و گرافیک ها استفاده کنید.

علاوه بر این ، تصاویر کوچک را با تصاویر بزرگ جایگزین کنید. زیرا تصاویر بزرگ روی کارتهای Discover بهتر کار می کنند.

ایجاد فیلم های هیجان انگیز

Google Feed جدید در صورت داشتن محتوای بصری با کیفیت ، محتوای شما را در برابر مصرف کننده انعطاف پذیرتر می کند. علاوه بر این ، با توجه به برجسته شدن ویدئوها در چند وقت اخیر ، Discover بر روی تصاویر متمرکز شده است.

بنابراین ، انواع مختلفی از فیلم ها را تولید کنید که بازار هدف شما را درگیر کرده و مشکلات آنها را برطرف می کند. می توانید به وبلاگهایی با عملکرد بالا نگاه کرده و از آنها فیلم تهیه کنید. این محتوا اکنون منجر به تعامل و رتبه بندی بیشتر در شبکه های اجتماعی در گوگل و سایر موتورهای جستجو می شود.

بنابراین ، تبدیل آنها به محتوای ویدئویی به بهبود تعامل وب سایت ، رتبه بندی سئو و نمایش Discovery کمک می کند. برای الهام بخشیدن ، می توانید فیلم های زیر را تهیه کنید:

 • نحوه آموزش فیلمبرداری
 • شرکت شما در پشت صحنه فیلم ها
 • ویدیوی نمایشی از محصولات یا خدمات شما
 • مصاحبه های خبره
 • فیلم های مورد مطالعه
 • و غیره.

ایده این است که شما را قادر به تولید مواد ویدئویی جذاب کنید که مخاطبان شما نمی توانند در برابر آنها مقاومت کنند. سرانجام ، مصرف کنندگان ترجیح می دهند فیلم های بیشتری را از بازاریابان پشتیبانی شده خود مشاهده کنند.

بهینه سازی برای صفحات شتاب داده شده تلفن همراه

بهینه سازی برای صفحات شتاب داده شده تلفن همراه (AMP)

چرا برای Google Accelerated Mobile Pages بهینه سازی می شود؟ زیرا AMP برای افزایش تجربه کاربری وب سایت (UX) ایده آل است. بنابراین ، همانطور که می دانید ، بهبود تجربه کاربر عاملی در رتبه بندی گوگل است. از این رو ، توسعه دهندگان Google AMP را برای سرعت طراحی کردند.

یک صفحه وب که سریعتر بارگیری می شود به بهبود UX کمک می کند. رضایت مصرف کننده را افزایش می دهد. به عبارت دیگر ، اگر سایت شما سریع نباشد. این رتبه جستجو شما را کاهش می دهد و احتمال انتخاب شما توسط Discover را بسیار کاهش می دهد. این کمک می کند تا چرا افراد وبلاگ شما را به خاطر رقبای شما ترک می کنند.

بنابراین ، اگر می خواهید پست های خود را کاوش کنید ، بهینه سازی برای Google Accelerated Mobile Pages بسیار مهم است. به همین دلیل ویژگی Discover report در Google Search Console (GSC) به شما امکان مقایسه داده های AMP و غیر AMP را می دهد.

از کنسول جستجوی خود می توانید داده های AMP و غیر AMP را به ترتیب اندازه گیری کنید. بنابراین ، وب سایت خود را برای AMP بهینه سازی کنید تا UX تقویت شود و در Discovery ظاهر شود.

 آنالیز و تحقیق در مورد رقبا

چرا تحقیقات رقابتی بسیار مهم است. اگر بعد از همه این موارد که پست شما در Discovery نیست. عاقلانه است که یک تحقیق رقابتی انجام دهید تا بفهمید چرا Discover محتوای شما را نادیده می گیرد. سعی کن بفهمید:

 • چرا گوگل دیسکاور محتوای رقبای شما را به جای محتوای شما انتخاب می کند.
 • دلیل قرار نگرفتن محتوای شما در بستر دیسکاور چیست
 • کاری که رقابت شما برای نشان دادن در گوگل دیسکاور انجام می دهد متفاوت است.
 • و غیره.

بررسی رقبا به شما کمک می کند درک کنید چگونه می توانید محتوای خود را در Discover پیدا کنید. همچنین باید موضوعات مرتبط را در گوگل دیسکاور دنبال کنید. این مرحله به شما کمک می کند تا کیفیت مطالبی را که ابزار بازاریابی محتوا سازماندهی می کند و برای کاربران نمایش می دهد ، درک کنید.

داده های شما به شما کمک می کند رفتار کاربر را بفهمید و اینکه چرا Discovery رقابتی تر از شما است.

 

خرید تبلیغات برای سایت

ایجاد فیلم های هیجان انگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *